Twitter Reklamları

Twitter Reklamları

Kurulduğu 2006 yılından bu yana her geçen gün yükselttiği kullanıcı sayısıyla tüm dikkatleri üzerine çeken twitter, özellikle 2009 da yaşadığı büyük sıçrama ile sosyal medyaın gündemini belirlemeye başladı. 2011 yılı itibarıyla, Türkçe olarak ülkemizde de kullanılmaya başlanan twitter, kısa zamanda geniş kitlelere hitap etmeyi başardı. Son araştırmalara göre:

Türkiye’de twitter kullanıcı sayısı: 7,2 milyon. Bu üyelerin 5,3 milyonu Twitter’ı aktif olarak kullanıyor ve günde 1,7 milyon Türkçe tweet atılıyor. “kimi takip etmeli” sekmesinde (sponsorlu) firmanızın adını ön plana çıkararak direkt marka iletişimi kurmanızı sağlayan twitter reklamlarında, mecra gereği reklam net ve kolay olarak ifade edilebiliyor (140 karakter) firma bilinirliği artıyor, kullanıcılar markanızı takip ettiği için, hem sürekli sizden haberdar oluyor, hem de marka iletişimi çok daha samimi bir yolla kurulmuş oluyor.

Yine sadece sattığınız ürün/ hizmet ile ilgilenen kullanıcılar tarafından takip edildiğiniz için, mesaj doğru hedef kitleye, kısa sürede, en hızlı, kolay ve ekonomik yoldan ulaşıyor.